Regały paletowe

Od ponad 20 lat dostarczamy regały paletowe wraz z montażem, projektem, akcesoriami oraz regularnymi przeglądami i serwisem. Regały paletowe to świetne rozwiązanie do składowania towarów, które różnią się rozmiarem, kształtami i wagą.

Posiadamy dużo regałów dostępnych od ręki, nawet do 10 tysięcy miejsc paletowych

Na bazie wieloletniego doświadczenia i setek wyposażonych magazynów, pomożemy dopasować regały paletowe do indywidualnych potrzeb Klienta. Wysokie standardy bezpieczeństwa naszych regałów paletowych zapewniają bezpieczne składowanie towarów. Posiadamy duże ilości regałów i akcesoriów dostępne od ręki.

Regały paletowe - korzyści z wykorzystania

Regały paletowe umożliwiające bezpieczne składowanie różnorodnych produktów i towarów. Możliwe jest też składowanie towarów niespaletyzowanych, wykorzystując dodatkowe wyposażenie i akcesoria. Skontaktuj się z nami, a indywidualne dopasujemy odpowiednie regały i plan magazynu do Twoich potrzeb.

 • Parametry regałów takie jak wysokość, nośność, głębokość i inne wymiary dopasujemy do Twojego magazynu
 • Szybka kontrola stanów magazynowych
 • Bezpośredni dostęp do towarów
 • Regały paletowe zgodne z europejskimi normami
 • Dziesiątki różnych akcesoriów, które pozwalają składować różnorodne produkty na różnej wysokości
 • W ofercie posiadamy różne wymiary i rodzaje belek, słupów, ram i akcesoriów dostępnych od ręki
regały paletowe
Odbierz Bezpłatną Wycenę - Zapraszamy do kontaktu
Zadzwoń: 32 271-21-78 Wyślij zapytanie

Regały paletowe dostępne od ręki

Regały paletowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na uderzenia, a ponadto mają szeroki zakres rozmiarów, które można dopasować do wymiarów składowanego towaru. Ich funkcjonalność można zwiększyć dzięki akcesoriom np. półki siatkowe i metalowe. Konstrukcja regałów paletowych pozwala na wygodną wizualną kontrolę zapasów i łatwą integrację z antresolami i podestami. W zależności od struktury magazynu,sposobu jego organizacji, zapotrzebowania towarowego oraz innych wymagań, pomożemy dopasować najlepsze typy regałów paletowych.

Indywidualna wycena

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, w celu omówienia potrzeb i zaproponowania rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami

Zalety regałów paletowych

Regały paletowe są systemem zapewniającym bezpośredni i równomierny dostęp do każdej palety oraz stanowią idealne i optymalne rozwiązanie dla wszystkich tych magazynów, w których konieczne jest przechowywanie produktów na paletach.

Ich istotną zaletą jest również to, że pozwalają na wygodny i bezpieczny przepływ towarów. Dzięki stosowaniu regałów paletowych każda pojedyncza paleta może być dostępna bez konieczności wcześniejszego przesuwania lub przestawiania innych palet, co pozwala na doskonałą kontrolę zapasów.

Regały paletowe charakteryzują się także wysoką elastycznością zastosowań, ponieważ można je bezproblemowo dostosować do każdego rodzaju ładunku, jego wielkości lub objętości, a ich konstrukcja zależy jedynie od gabarytów magazynu oraz charakterystyki wózków widłowych lub urządzeń podnoszących

W przypadku potrzeby składowania większej ilości palet można zainstalować regały paletowe o podwójnej głębokości, zawsze z uwzględnieniem ciężaru i liczby palet na jednostkę odniesienia, co umożliwia składowanie jednej palety przed drugą po każdej stronie korytarza. System ten zapewnia bezpośredni dostęp do przedniej części korytarza, co czyni go szczególnie odpowiednim do składowania towarów z dużą liczbą palet. Pozwala to uniknąć podwojenia liczby czynności technicznych, a tym samym sprzyja oszczędności czasu pracy

Ponadto regały paletowe nadają się do przeprowadzania ręcznych operacji transportowych, takich jak "picking", jak również do przechowywania różnych jednostek ładunkowych, takich jak pojemniki, skrzynie i pudła, a dzięki swojej dużej wszechstronności w połączeniu ze znaczną sztywnością konstrukcji gwarantują optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej.

regały paletowe rzędowe

Regały paletowe rzędowe

To najprostszy i najczęściej wykorzystywany typ regałów paletowych. Umożliwia bezpośrednie dostępu do towarów w korytarzach roboczych. Sprawia, że kontrola stanów magazynowych jest mniej skomplikowana i łatwa do przeprowadzenia. Sprawdzą się zarówno w magazynach z wąskimi jak i szerokimi korytarzami.

Regały paletowe standardowe są uniwersalne i stanowią idealne rozwiązanie do składowania towarów, ponieważ można je dostosować do jednostek ładunkowych o różnych kształtach, wadze i rozmiarach. Wszechstronność tradycyjnych regałów paletowych widoczna jest również w obsłudze skrzyń lub jednostek ładunkowych mniejszych niż paleta. Regały paletowe przeznaczone do składowania towarów mają budowę modułową i dzięki szerokiej gamie akcesoriów mogą być dostosowane do każdego rodzaju produktu.

Regały paletowe wjezdne

Regały wjezdne (drive-in) to odmiana regałów magazynowych. Ich konstrukcja umożliwia wjechanie do regału wózkiem widłowym. Dzięki temu możemy pozbyć się korytarzy lub ograniczyć ich liczbę do minimum. To zapewnia jeszcze lepsze wykorzystanie powierzchni naszego magazynu. W przypadku tego rozwiązania palety umieszczane są jedna za drugą.

Systemy magazynowe z intensywną akumulacją umożliwiają tworzenie korytarzy wewnątrz regałów, wzdłuż których wózki widłowe mogą odbierać lub pobierać palety. Ponieważ dostęp możliwy jest tylko z jednej strony, ostatnia paleta jest zawsze pobierana jako pierwsza.

Ten typ regałów jest zalecany w przypadku konieczności składowania dużej ilości jednorodnych produktów.Natomiast drugi typ regałów, regały typu drive-through, oferuje możliwość dostępu do obu stron konstrukcji regału, co jest zagwarantowane poprzez obecność pasa dla wózka widłowego.

 • Ogranicz liczbę korytarzy i wykorzystaj więcej powierzchni bez powiększania budynku
 • Korytarze w regałach mogą być dostosowane do różnej głębokości i wysokości
 • Bezpieczne wielopoziomowe przechowywanie wrażliwych towarów
 • Idealnie sprawdzą się w przypadku magazynowania identycznych produktów
 • Możliwość wyposażenia w akcesoria, która ułatwiają obsługę i poprawiają bezpieczeństwo
Nasze wybrane realizacje
regały paletowe przepływowe
regały paletowe przesuwne
regały paletowe rzędowe

Regały paletowe do wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania pozwalają jeszcze bardziej wykorzystać powierzchnie magazynu. Maksymalnie wykorzystujemy dostępną przestrzeń, poprzez wykorzystanie wysokości magazynu. Dobrze sprawdzą się w przypadku towarów o średniej lub dużej rotacji. Umożliwiają przechowywanie materiałów o dużych gabarytach i wadze. Stabilna konstrukcja pozwala na bezpieczną obsługę oraz łatwy dostęp do nawet najwyżej położonych miejsc, co ułatwia kontrolę stanów magazynowych. Korzyści z wykorzystania tego typu regałów paletowych do wysokiego składowania:

 • więcej przechowywanych towarów bez rozbudowy magazynu
 • bezpieczne składowanie
 • łatwy dostęp do towarów
 • przejrzysta kontrola stanów magazynowych

Posiadamy również akcesoria do regałów paletowych

Regały paletowe mogą mieć jeszcze więcej zastosowań, dzięki dopasowaniu odpowiednich akcesoriów. Jeśli chcesz jeszcze bardziej przystosować regały do danego rodzaju towarów, odpowiednie akcesoria w tym pomogą. Poprawiają one również bezpieczeństwo składowanych towarów, samych regałów oraz pracowników. Kilka z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów:

 • Półki i panele siatkowe do regałów paletowych
 • Wsporniki regałowe pod palety i płytę wiórową
 • Osłony słupów i ram
 • Siatki ochronne

Regały paletowe przesuwne i przepływowe

Regały paletowe przesuwne są typem konstrukcji najbardziej zalecanym w magazynach, w których składowane są produkty paletowe o średniej lub małej rotacji. Regały przesuwne poruszają się w sposób zmotoryzowany po szynach zainstalowanych wzdłuż podłogi, zamykając się i otwierając w zależności od potrzeb. Często spotykany w mroźniach czy chłodniach. Pozwala on zwiększyć przestrzeń, poprzez zredukowanie liczby korytarzy.

Regały paletowe przepływowe pozwalają na składowania towarów z wykorzystaniem bieżni wałkowych, na których palety mogą się przemieszczać. Wszystko odbywa się pod wpływem siły grawitacji, ponieważ bieżnia jest delikatnie nachylona. Jakie są korzyści z tego typu regałów paletowych:

 • łatwe przemieszczenie ładunku z miejsca załadunku do punktu odbioru
 • obsługa z obu stron
 • bezpieczne oddzielenie stref wyładowczej i załadowczej
 • pierwsza paleta na wejściu staje się pierwszą na wyjściu
 • szczególnie przydatne w przypadku produktów o krótkim terminie przydatności
 • dopasowanie głębokości kanału do naszego magazynu oraz składowanych towarów
 • duża wydajność systemu
Zadzwoń +48 786 811 730
Copyright © 2023 Unimont.pl - Regały magazynowe - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja strony i obsługa: LekroTech