Regały półkowe


Od 24 lat zapewniamy regały półkowe zarówno dla dużych magazynów (np. na kilkanaście tysięcy miejsc paletowych) oraz mniejszych magazynów i obiektów. Regały półkowe są przeznaczone do składowania przede wszystkim towarów pojedynczych takich jak kartony, pojemniki, różne części, narzędzia i inne elementy przechowywane luzem. Kompleksowo dostarczamy solidne regały półkowe wraz z montażem, serwisem i przeglądami oraz projektem magazynu. Zapytaj nas o bezpłatną wycenę.

Posiadamy tysiące regałów dostępnych od ręki - Odbierz Bezpłatną Wycenę
Zadzwoń: 32 271-21-78 Wyślij zapytanie

Regały półkowe

Regały półkowe wykorzystywane są najczęściej do składowania towarów niespaletyzowanych w bibliotekach, archiwach, warsztatach, sklepach, hurtowniach oraz oczywiście w magazynach. Umożliwiają one składowanie towarów przechowywanych w paczkach, kartonach, pojemnikach oraz luzem na półkach.

Z reguły regały półkowe przeznaczone są do ręcznej obsługi składowanych na nich ładunków. Jeżeli regały półkowe są wykorzystywane do składowania ciężkich ładunków lub palet (co również może mieć miejsce w przypadku regałów półkowych), to mogą być one obsługiwane z wykorzystaniem wózków podnośnikowych.

Regały półkowe magazynowe

Regały półkowe są najczęściej projektowane z myślą o konkretnym kliencie i z uwzględnieniem konkretnych parametrów, dzięki czemu gotowy produkt zaspokaja w pełni potrzeby klienta.

Regały półkowe mogą posiadać różne wypełnienia półek, w tym np.:

  • płytę wiórową surową lub laminowaną;
  • półki metalowe;
  • panele metalowe poprzeczne oraz wzdłużne o średniej lub dużej wytrzymałości.

Szeroki wybór oferowanych rozwiązań pozwala klientom na wybór takiego typu regału, który będzie w pełni odpowiadał ich potrzebom i wymaganiom.

Regały półkowe metalowe

Regały półkowe posiadają konstrukcje, która wykonana jest najczęściej z profili metalowych malowanych proszkowo lub z elementów ocynkowanych. W zależności od modelu w ofercie dostępne są regały w standardowych kolorach RAL. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania regału w innym kolorze na indywidualne zamówienie klienta.

Regały półkowe posiadają dużą zaletę, ponieważ pozwalają one na łączenie szeregowe. Dzięki temu można je łączyć w bardzo długie ciągi regałowe, co sprawia, że doskonale nadają się one do składowania na nich różnego rodzaju materiałów i towarów. Możliwość łączenia szeregowego pozwala na rozbudowywanie regałów o kolejne kolumny. Pozwala ona również na łatwy demontaż części regałów bez obaw o bezpieczeństwo pozostałych regałów.

Odpowiednia konstrukcja regałów półkowych pozwala na łączenie regałów nie tylko w poziomie, ale również w pionie. Pozwala to na znaczne zwiększenie powierzchni składowania danego magazynu (2-, 3- lub nawet 4-krotnie).

Regały półkowe są łatwe w montażu i wytrzymałe

Regały półkowe są zaprojektowane w taki sposób, żeby mimo wielkiego udźwigu, nie niszczyły one znajdującego się pod nimi podłoża. Jeżeli pomieszczenie, w którym mają zostać umieszczone regały jest nieprzystosowane do składowania dużych ciężarów, stosujemy w regałach rozwiązania, które pozwalają na magazynowanie bez nadmiernej ingerencji technicznej w pomieszczenie.

Jest to możliwe dzięki temu, że regały półkowe wyposażone są w specjalną metalową stopę, która pozwala na lepszy rozkład nacisku, dzięki temu, że będzie on spoczywał na większej powierzchni. Metalowe stopy pozwalają również na kotwiczenie regałów do podłoża.

Ważnym parametrem technicznym regałów półkowych, poza nośnością, jest również wysokość montażu pierwszej od podłogi półki. W przypadku tanich systemów regałowych półka ta musi być montowana jak najniżej, a dodatkowo regał musi być przymocowany do ściany, żeby zachował on stabilność.

Oferowane przez nas regały półkowe są zawsze stabilne i nie wymagają montowania najniższej półki przy samej ziemi. Dzięki temu istnieje możliwość wykorzystania podłoża znajdującego się pod najniższą półką jako najniższej kondygnacji regału i to takiej, która nie posiada żadnych ograniczeń odnośnie ładowności.

Regały półkowe a ergonomia

Oferowane przez nas regały półkowe zostały zaprojektowane bardzo ergonomicznie, co pozwala na efektywne ich wykorzystywanie w magazynach. Wykonane przez nas regały półkowe nie muszą być mocowane do ściany, dzięki czemu mogą zostać ulokowane w dowolnym miejscu w magazynie.

Dodatkowo przy zachowaniu stateczności regału (stosunek wysokości regału do jego głębokości jest mniejszy niż 4) nie ma wymogu kotwiczenia regału do posadzki. Daje to możliwość szybkiej zmiany miejsca ustawienia regału i pozwala na dowolną reorganizację magazynu, sklepu czy hurtowni. Pozwala to również na łatwe usunięcie aktualnie nieużywanych regałów półkowych i zwolnienie przestrzeni na inne cele.

Regały półkowe pozwalają również na montaż różnego wyposażenia dodatkowego, co sprawia, że są one jeszcze bardziej przyjazne dla użytkowników. Do przykładowych elementów dodatkowego wyposażenia należą m.in. szuflady, drzwi, przegrody półek, ściany boczne i tylne, wieszaki na ubrania czy uchwyty na opony.

Regały półkowe - rodzaje

Do regałów półkowych często wybieranych przez klientów należą m.in.:

  • regały półkowe do ciężkich ładunków;
  • regały półkowe do lekkich ładunków
  • regały półkowe przepływowe.

Regały półkowe do ciężkich ładunków przeznaczone są do przechowywania ładunków o dużej masie oraz dużych gabarytach. Wykorzystywane są z reguły w dużych magazynach z systemem ręcznego składowania ładunku wg zasady „operator do produktu”.

Pozwalają na optymalne wykorzystanie wysokości magazynu, gdyż wyższe poziomy składowania dostępne są dla pracowników. Możliwe jest to, dzięki mechanicznym urządzeniom, które pozwalają na podniesienie pracownika do poziomu, na którym składowany jest dany towar (wózki z ruchomą kabiną operatora lub układnice). Operatorzy mogą również korzystać z pomostów zamontowanych między regałami. Tego typu regały są doskonałym wyborem w przypadku magazynów produktów niejednorodnych i o różnej rotacji.

Regały półkowe do lekkich ładunków pozwalają na przechowywanie lekkich ładunków w niewielkich pojemnikach lub bezpośrednio na regale. Bogaty wybór akcesoriów do tego typu regałów pozwala na dzielenie poziomów, montaż szuflad czy zawieszenie teczek.

Pozwala to na podział przechowywanych produktów z uwzględnieniem różnych klasyfikacji np. na rodzaj produktów, serie. Regały półkowe tego typu pozwalają na zamontowanie jednego lub większej ilości pomostów w celu uzyskania dostępu do wyższych poziomów składowania. Regały półkowe do lekkich ładunków doskonale sprawdzą się jako element wyposażenia biur, centrów handlowych, bibliotek oraz innych miejsc, w których potrzebne są estetycznie wykończone produkty.

Regały półkowe przepływowe pozwalają na magazynowanie towarów na bieżniach rolkowych. Odpowiedni kąt nachylenia bieżni pozwala na swobodne przesuwanie się ładunków wprowadzanych z jednej strony w stronę korytarza obsługowego.

Pozwala to na doskonałą rotację składowanych produktów - pierwszy pojemnik wprowadzony na regał z jednej strony, będzie również pierwszym pojemnikiem na wyjściu (zasada FIFO). Zastosowanie tego typu regałów skraca czas przygotowywania zamówień, eliminuje niektóre czynności związane z uzupełnianiem zapasów oraz pozwala zmniejszyć konieczność przemieszczania się pracowników.

Zadzwoń +48 786 811 730
Copyright © 2023 Unimont.pl - Regały magazynowe - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja strony i obsługa: LekroTech