Miejsce paletowe

Przestrzeń magazynowa składa się przede wszystkim z miejsc paletowych. Definicja jest całkiem prosta - miejsce paletowe to przestrzeń do przechowywania konkretnego ładunku. W praktyce jednak miejsca paletowe mogą się znacznie od siebie różnić. Standardowo przechowuje się towary na zunifikowanych paletach zgodnych ze standardem EUR-1, ale w przypadku nietypowych lub ponadgabarytowych ładunków trzeba się bardziej postarać.

Miejsce paletowe ile kosztuje i jak obliczyć?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Pomożemy zaprojektować magazyn i dobrać regały magazynowe na wymiar.

Miejsce paletowe może znajdować się na wydzielonej przestrzeni jednej ze stref magazynu lub na specjalnie dostosowanym regale. Kluczowe jest tutaj odpowiednie dopasowanie przestrzeni do potrzeb magazynu. Każde miejsce paletowe powinno posiadać swoje oznaczenie, dzięki któremu pracownicy magazynu mogą szybko je zidentyfikować i wprowadzić towar do rejestru. W przypadku zautomatyzowanych magazynów miejsca paletowe muszą być dostosowane do urządzeń, które odpowiadają za przenoszenie towarów.

Jak dostosować miejsce paletowe?

Dopasowanie miejsca paletowego to poważne zadanie, które ma ogromny wpływ na całą logistykę. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie o specyfikę towarów jakie będą składowały nasze regały paletowe. W przypadku ładunków o mniejszych gabarytach można wykorzystać wielopoziomowe regały magazynowe. Piętrowe regały muszą posiadać odpowiedni udźwig oraz zapewniać swobodny dostęp do towarów, także z wykorzystaniem wózków widłowych i paletowych.

W przypadku, w którym trzeba zachować szczególne warunki składowania towarów, miejsce paletowe powinno być dostosowane do wymagań konkretnych ładunków. Zapewnienie odpowiedniej komunikacji między miejscami paletowymi i poszczególnymi strefami magazynu jest kluczowe dla zachowania sprawnych procesów logistycznych. Prowadzi to do znacznej redukcji kosztów magazynowania i przesyłania towarów, co przynosi przedsiębiorstwu wymierne korzyści. W przypadku niestandardowych palet warto wyznaczyć miejsca, które będą uwzględniały ich rozmiar, wagę oraz gabaryt składowanych ładunków.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór regałów magazynowych. Pomagamy wybrać odpowiednie rozwiązania dla każdej branży. Zapewniamy regały magazynowe do piętrowego składowania palet oraz do przechowywania towarów o mniejszych i większych gabarytach. Jesteśmy w stanie zaprojektować całą przestrzeń magazynową i wyposażyć ją zgodnie z Państwa potrzebami. Doskonale znamy się na logistyce, magazynowaniu i przesyłaniu towarów. Pomożemy w wyliczeniu, ile miejsc paletowych będzie potrzebnych do zaspokojenia potrzeb przedsiębiorstwa. Posiadamy ponad 10 tysięcy miejsc paletowych dostępnych w sprzedaży od ręki.

Zapewniamy kompleksową obsługę, dzięki której każde miejsce paletowe w Państwa firmie będzie dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa. Gwarantujemy szybką i terminową dostawę, a także obsługę serwisową w późniejszych etapach eksploatacji. Zapewniamy kompleksowe wsparcie w rozbudowie, wymianie i naprawie paletowych regałów magazynowych. Wychodzimy na przeciw potrzebom Klientów, łącząc bogate doświadczenie z branżowymi innowacjami.

Zadzwoń +48 786 811 730
Copyright © 2023 Unimont.pl - Regały magazynowe - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja strony i obsługa: LekroTech