Podesty magazynowe

Specjalizujemy się w kompleksowych wdrożeniach podestów magazynowych, pomostów, antresoli i innych systemów magazynowych. Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia pozyskane podczas realizacji setek projektów i wdrożeń systemów magazynowych. To przekłada się na dostarczanie solidnych podestów magazynowych z wysokim standardem bezpieczeństwa, dopasowanych do specyficznych, indywidualnych wymagań Klienta.

Korzyści z wykorzystania podestów magazynowych

 • znaczne zwiększenie przestrzeni na składowanie dodatkowych towarów i ładunków bez przebudowy magazynu
 • solidna konstrukcja, bezpieczna dla ludzi i składowanych ładunków
 • wysoka nośność podestów magazynowych
 • kilkupiętrowe konstrukcje z dowolnym zagospodarowaniem przestrzeni pod i na podeście
 • wykorzystanie pełnej wysokości budynku i niezagospodarowanych przestrzeni bez rozbudowy hali
 • prosty montaż i demontaż umożliwiają elastyczną rozbudowę o kolejne piętra
 • możliwość wykorzystania jako dodatkowa przestrzeń biurowa
 • znacznie mniejsze koszty w porównaniu do rozbudowy lub budowy nowego magazynu
 • dostosowanie podestów i akcesoriów do wymagań Klienta pod konkretne zastosowania
 • możliwość wykorzystania specjalnych stężeń portalowych, które umożliwiają przejazd pod podestem

Pokrycia podestów dobierane są pod indywidualne wymagania Klienta, najczęściej wykorzystywane to m.in:

 • kraty ocynkowane (zachowanie ruchów powietrza pomiędzy poziomami)
 • płyty wiórowe w różnych konfiguracjach (np. trudnozapalne, niezapalne, laminowane dwustronnie lub jednostronnie)
 • panele stalowe
 • płyty OSB
 • inne pokrycie podestów, które najlepiej sprawdzi się w danych warunkach

Jak odbywa się transport pomiędzy podestem a niższymi poziomami?

 • podstawowa i najprostsza metoda to przenoszenie towaru przez człowieka po schodach
 • wykorzystując podnośniki (dźwigniki) pionowe
 • po zamontowaniu odpowiedniej bramki, można przenosić ładunki wózkiem widłowym
 • zaawansowane systemy przenośnikowe oraz windy
podesty magazynowe pomosty antresole magazynowe

Doświadczony dostawca podestów magazynowych od ponad 20 lat

Podesty magazynowe to konstrukcje, które muszą spełniać określone przepisy BHP i wymogi zawarte w prawie budowlanym. Korzystamy z doświadczenia nabytego przez lata współpracy z Partnerami z różnorodnych branż i gałęzi przemysłu. Dzięki temu możemy dopasować system magazynowy do procesu logistycznego wykorzystywanego w Twojej firmie. Bierzemy również pod uwagę planowany sposób składowania, dlatego z naszymi podestami, bardzo łatwo rozwiniesz w przyszłości swój magazyn i przystosujesz go do nowych, zmieniających się wymagań i rodzaju składowanego towaru.

Indywidualna wycena

Nośność, rozmiar, siatka słupów oraz inne elementy podestów różnią się w zależności od branży i rodzaju towaru. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, w celu omówienia potrzeb i przedstawienia dedykowanego rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami
Nasze wybrane realizacje
podesty magazynowe
podesty magazynowe
pomosty magazynowe
antresole magazynowe
podest magazynowy
podesty magazynowe
antresole magazynowe
podesty magazynowe
podesty magazynowe
podesty magazynowe
antresole magazynowe
podesty magazynowe
podesty magazynowe
podesty magazynowe
podesty magazynowe
podesty magazynowe
antresole magazynowe
pomosty magazynowe

Konstrukcja i zastosowanie podestów, pomostów i antresoli magazynowych

Podesty magazynowe wykorzystuje się do przechowywania określonego typu towarów. Z tego względu różni się ich ładowność, konstrukcja i sposób transportowania asortymentu. W skład większości stosowanych podestów wchodzą:

 • głowice
 • profile
 • słupy
 • belki główne i poprzeczne
 • podłoga podestu
 • bramki i barierki (uchylne, kołyskowe, przesuwne itp.)
 • różnego rodzaju akcesoria, oświetlenie
 • schody, drabiny, windy

W zależności od wielkości, mogą być jedno bądź wielopiętrowe. Jeśli są dobrze zaprojektowane to są też elastyczne w montażu jak i demontażu, pozwalając na dodawanie kolejnych poziomów.

Podesty magazynowe to oryginalnie zaprojektowane użytkowe powierzchnie o szerokim zastosowaniu. Zazwyczaj składają się one z jednej lub kilku antresoli, które sąsiadują z parkietem. Przy projektowaniu takiego systemu magazynowego, dobór siatki słupów, rozmieszczenie, rodzaj stężeń, ilość pięter, rodzaj słupów, podłogi i innych elementów musi być indywidualnie dobrany. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza wtedy, kiedy podest posiada kilka kondygnacji na których planujemy składować ciężkie gabaryty, gdzie tylko dobranie najsolidniejszych elementów zapewnia bezpieczne składowanie towaru. Fundamentalną część wspomnianych podestów tworzą metalowe belki, mające rozmaite stopnie obciążenia i zachowujące określone symetrie. Ich ekspozycja służy wzmocnieniu trwałości danej powierzchni, a także zapewnia dostateczny stopień bezpieczeństwa podczas pracy nawet w niezbyt sprzyjających warunkach.

Aby podesty magazynowe mogły zostać oddane do użytku, muszą spełniać wymogi prawa budowlanego oraz określone zasady BHP. Z logistycznego punktu widzenia, powinny w jak największym stopniu odpowiadać kubaturze pomieszczenia oraz posiadać wielopoziomową konstrukcję z możliwością łatwego montażu. Rozwiązania te najczęściej wykorzystuje się w przestrzennych halach, w których rozbudowane podesty przechowują dużą ilość ciężkich towarów bądź urządzeń.

Zastosowanie podestów powinno opierać się na ich praktycznym wykorzystaniu i stanowić zgodność z przyjętymi standardami budownictwa. Właściwa ekspozycja oraz rozsądna optymalizacja przekładają się na większy komfort pracy i podwyższenie pojemności danej powierzchni magazynowania. Do sprawnego wprowadzenia danego systemu magazynowego, niezbędna jest pomoc doświadczonego zespołu specjalistów, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Zapewniamy kompleksową ofertę od zaprojektowania z uwzględnieniem odpowiednich norm bezpieczeństwapo, po dopasowanie i montaż odpowiednich podestów wraz z regałami i akcesoriami.

Niestandardowe podesty i antresole

Przez lata działalności realizowaliśmy nawet najbardziej niestandardowe wielopoziomowe podesty magazynowe. Wiedza i doświadczenie, które uzyskaliśmy podczas realizacji tych projektów, pozwalają nam dostarczać systemy i antresole magazynowe, które muszą wytrzymać wysokie obciążenia oraz posiadają nietypową budowę (np. bardzo szeroki rozstaw słupów ponad 10 metrów). Nasze systemy możemy zintegrować też z różnymi rodzajami regałów magazynowych np. paletowymi, półkowymi, wysokiego składowania.

Serdecznie zapraszamy do współpracy
Zadzwoń: 32 271-21-78 Wyślij zapytanie
Zadzwoń +48 786 811 730
Copyright © 2023 Unimont.pl - Regały magazynowe - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja strony i obsługa: LekroTech